avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate BIANCAVALENTINA

Activitate BIANCAVALENTINA

Buna ziua. Sotul meu are o fetita de 2 ani iar in urma divortului are program de vizita de 2 zile pe saptamana cate 4 ore. As dori sa aflu daca poate obtine mai mult timp avand in vedere varsta de 2 ani . Multumesc
Abia acum s a facut adresa la prefectura ca nefiind legala . a fost votata in consiliu in 31.10.2016.
Si in cazul in care organigrama este ilegala ? S-au depistat mai multre nereguli . Iar in directia in care sunt s- a desfintata doar postul meu de director pe motive politice . Si in acelasi timp in subordinea consiliului local infiintanduse un nou serviciu .
chiar daca am functie de conducere subordonata consiliului local ? si daca in atributiile mele am 50 % atributii ca si un functionar public
Buna ziua, in urama modificarii organigramei din cadrul unei primarii prin care nu s a facut o restructurare de posturi ba mai mult au crescut numarul angajatilor, postul meu de director ( post de contractual nu de functionar public ) a fost desfintat. Intrebarea mea este daca institutia este obligata sa-mi ofere in schimb alt post de aceeasi natura ( adica contracatual ) fiind posturi vacante de directori contractuali ( aceste posturi fiind ocupate in prezent prin detasare pe o perioada de 6 luni cu posibiliotate de prelungire. ) multumesc