avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 957 soluții astăzi
Forum Activitate nenemus

Activitate nenemus

Răspuns la discuția Reclamatii pentru fapte inventate
Multumesc!
Răspuns la discuția Reclamatii pentru fapte inventate
Mulumesc! Dar, totusi, in aparararea mea pot folosi inregistrarea cu santajul?
Răspuns la discuția Reclamatii pentru fapte inventate
respectivul, este civil...in momentul de fata trebuie sa merg sa dau declaratie la parchetul militar. Sotia mea a depus plangere impotriva lui pentru hartuire, plangere sustinuta de martori si fffff multe dovezi, iar el se razbuna pe mine. Am fost sunat si avertizat ca daca nu renuntam la plangerea initiala, asa se va intampla. Convorbirea este inregistrata. O pot folosi?
Buna ziua!
De ceva timp, din dorinta de a se razbuna, un tampit imi tot face reclamatii penale care ajung la parchetul militar, pentru ca lucrez in armata. Faptele relatate in reclamatii sunt fictive si povestite intr-o maniera care ar amuza si cel mai sobru om ....problema este ca mie imi creeaza un deranj atat emotional cat si financiar. Ce pot face pentru a-l opri ?
Multumesc!
pai stiu cine e.... eu vreu sa-l fac sa se opresca...sunt multe alte chestii pe care le face... gen urmarire cu masina prin oras, povesti inventate spuse prin oras , ne-a sunat sefii amandurora si le-a spus diverse chestii aiurea despre noi, si alea tot inventate... Nu mai avem liniste. In mesaje ni se atribuie diverse apelative jignitoare si nu numai...am fost amenintati ca va folosi retelele de socializare pentru a ne face "reclama". Omul asta are serioase probleme...cum il putem opri?
De mai bine de 5 ani, exista cineva care ii tot trimite mesaje sau apeleaza cu nr privat pe nr de tel al sotiei, indiferent cat de repede sau cat de des si-a schimbat nr. de tel, a reusit sa-l afle in timp record. De vreo 3 sapt situatia s-a agravat.... sotia mea este sunata cu nr privat iar eu primesc mesaje jignitoare la adresa mea si a ei. Am reusit sa aflam f repede cine este pentru ca are prostul obicei de a se lauda cu bravurile pe care le face. L-am avertizat in repetate randuri ca merg la politie daca nu inceteaza dar nu recunoaste ca este el, desi la ceilalti se lauda. Suna de pe diverse cartele pe care le schimb de cate ori o sunam pe sotia lui sa-i spunem ca daca nu inceteaza mergem la politie....desi aceasta a sustinut ca nu este el pana azi, cand ne-a sunat si ne-a rugat sa nu-i facem rau, ca se opreste, lucru pe care nu-l mai credem dupa atata timp.Situatia asta o stiu toti cunoscutii nostri si ai lui care au fost martori in mare parte la intamplari...
Cum putem rezolva problema????? Traim deja de 3 sapt intr-un cosmar!!!! Politia poate lua masuri? Mi-e sa nu ma aleg doar cu o plimbare pe la politie si rasul pe sub mustati al acestora....
Răspuns la discuția nevoie de ajutor
Multumesc frumos, pentru interesul acordat! O seara placuta!
Răspuns la discuția nevoie de ajutor
Cum le putem ignora atat timp cat ele impreuna cu directorul fac "ancheta", chipurile pentru a sanctiona musai pe cineva? Stresul la care suntem supusi zilnic, nu poate fi ignorat. Intrebarea mea este: poate fi cineva sanctionat pentru asa ceva?
Răspuns la discuția nevoie de ajutor
Suntem acuzati cand unul cand celalalt ca l-am pus in clasa colegelor cu scopul de a le inregistra, si suntem amenintati ca vom fi sanctionati pentru lucrul asta