avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Activitate yoshi656

Activitate yoshi656

Ce spuneti dvs este gresit. Am primit raspuns oficial ce cerere mea a fost respinsa, motivarea nu e clara (nu o pot atasa aici). Deci trebuie sa merg in instanta.
Rugamintea mea, e cine ma poate indruma (care sunt pasii in mare) pentru a ma judeca cu ei?
Am fost. Mi-au spus ca nu se recupereaza taxa pentru masinile noi.

Ulterior a fost si unul din parinti cu o cerere in care sa-mi scrie raspunsul negativ (ca ulterior sa-l pot contesta in instanta).
Nu au vrut sa-i primeasca cererea si sa-i dea numar de inregistrare pe ea! Cum vi se pare asta?
Ce ma sfatuiti sa fac: sa trimit cererea prin posta, sa ii reclam in alta parte?
Am cumparat o masina noua, euro 6, cu motor de 1.8 benzina si am platit ca sa o inmatriculez 1500ron . Inmatricularea si plata s-a facut luna trecuta.
Doresc sa imi recuperez banii dar am inteles ca nu mi se vor da decat data dau statul in judecata.

Masina nu intentionez sa o vand, o voi tine minim 9 ani.

Nu am experienta cu instantele, intrebarea mea e ce acte am nevoie si cum anume sa procedez pentru judecata, asta daca pot face asta singur, daca imi trebuie avocat - cat ar fi un onorariu decent pentru suma asta?