avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1889 soluții astăzi
Forum Activitate Om mare

Activitate Om mare

Am inteles. Asa o sa facem . Pompierii d e la Centrala Nucleara Cernavoda, va multumesc frumos si poate o sa va mai solicitam ajutorul pe viitor. Multa sanatate!
Va multumim din nou! Ce credeti ca e mai bine sa facem? Sa mergem in instanta? Am avea mai multe sanse? Mentionam ca noi detinem casete dozimetrice de masurarea radiatiilor si aviz medical apt in mediul cu radiatii ionizante si suntem Lucratori Expusi Profesional. Toti angajatii proprii ai beneficiarului sunt incadrati in conditii deosebite si speciale , iar noi Pompierii suntem incadrati la conditii normale. Va rugam sa ne mai dati un raspuns daca se poate.
Va multumim frumos. Nu am scris in msj anterior ca inainte de anul 2003 ,eu si colegii mei am fost angajatii proprii ai Centralei Nucleare tot ca Pompieri Civili . si din 2003 am fost externalizati la firma Davi-Comfire din Buc. iar de la acea data, patronul ne-a schimbat incadrarile fe la conditii deosebite, la conditii normale de munca, desi locul de munca a ramas acelasi si in prezent. Va dati seama ca la acea vreme se faceau tot felul de jmecherii, iar noi nu am stiut si abia acum am descoperit la casa de pensii Buc. Ce ne sfatuiti dnul Gigi Popa? Va multumim!
Buna ziua. Ma numesc Serban Florin din Cernavoda si activez ca POMPIER la Centrala Nucleara din martie 2003 si angajatorul ne-a incadrat pe toti cei 81 de POMPIERI la conditii normale de munca pana in prezent,desi Centrala Nucleara se incadreaza in conditii deosebite si speciale de munca conform legii si avizelor ITM si CNCAN. Am dori sa ne ajutati sa intelegem care e procedura legala prin care putem obtine acest drept. Va multumim!