avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Activitate DarkPanda

Activitate DarkPanda

Buna ziua.
Apartamentul in care locuiesc este mostenire de la mama mea si in urma succesiunii facute, se imparte la toti 3 frati in parti egale.Eu doriind sa ramin in apartament trebuie sa platesc parte fratilor mei.Timp de 10 ani am locuit in acest apartament in concubinaj cu o persoana cu care mentionez ca avem un copil impreuna. Aceasta persoana nu a avut niciodata flotant sau mutatia in acest apartament, iar acum nemaintelegindu-ne, concubinul pretinde parte din apartamentul mostenit. Mentionez ca eu de 2 ani lucrez in strainatate pentru a le putea plati partile cote fratilor mei si mai am de dat suma de 3000 euro fratilor. Le-am dat deja suma de 7000 euro doar pe niste harti scrise intre noi, nu la notar, iar aceste harti le detine concubinul care vrea sa ma actioneze in judecata sau nu vrea sa parasesca apartamentul .Spuneti-mi va rog si ajutatima, cum sa fac sa ramin in apartament doar eu cu copilasii mei?

Va multumesc anticipat!
Adriana.
Buna ziua. Am si eu o nelamurire in legatura cu achizitionarea bererii pe tichete de masa. De cateva ori am fost la cumparaturi la Profi si am cumparat bere pe tichete de masa neauzind nici macar un avertisment din partea caseritelor. De 2 zile imi spun ca nu pot da bere pe bonuri deoarece nu este aliment.
Care este defapt legea in aceasta privinta? Berea se poate cumpara pe tichete de masa sau nu? Este considerata aliment sau nu?