avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 802 soluții astăzi
Forum Activitate cristy46

Activitate cristy46

Răspuns la discuția Permis retinut pentru alcool
Am depus o cerere la parchetul cta si am primit acasa ca nu este nevoie sa merg in audienta si mi sa respins cererea.la politia rutiera mi sa spus ca permisul este suspendat nu pot da reexaminarea pana nu primesc si ei o rezolutie.
Răspuns la discuția Permis retinut pentru alcool
Este 1 oara cand fac asa ceva nu mai am avut probleme cu legea si doresc sa intreb cum si in ce fel se desfasoara dosarul meu in aceasta situatie.mam supus analizelor nu mam opus am vorbit frumos si tot astept
Buna ziua va rog daca imi puteti raspunde la intrebarea ca am condus baut pe teritoriul portului cta si am fost oprit la un simplu control de rutina si au fost chemati cei de la rutiera am suflat in etilotest cu valoarea de 0.64 si la sange de 1,40 prima si 1,20 a doua.sunt 5 luni de atunci.
Răspuns la discuția Alcool la volan
Am baut in exteriorul portului..
Răspuns la discuția Alcool la volan
Am inteles va multumesc.
Răspuns la discuția Alcool la volan
Da dosar penal exista nu stiu in ce stadiu este acum .am fost in audienta la parchet si mi sa spus sa ast ca voi primii la adresa citatie.
Răspuns la discuția Alcool la volan
Nu stiu de asta intreb ce diferenta este fata de oras.
Răspuns la discuția Alcool la volan
Este vre o diferenta ca eram in interiorul portului fata de drumurile publice din oras?
Răspuns la discuția Alcool la volan
Eram la volan si am fost oprit in port la un control de rutina
Răspuns la discuția Alcool la volan
Am vorbit frumos cu cei de la politie la analize la fel am permis de 21 de ani este prima abatere cu asa ceva