avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Activitate lilyana32

Activitate lilyana32

Buna ziua.Acum aproximativ 2 ani mi s-a intocmit dosar penal pentru refuz si sustragere de la recoltarea de probe biologice.Dat fiind ca lucram in armata am decis sa imi dau demisia neasteptand sa se judece dosarul si m-am mutat in alta tara unde mi-am gasit un loc de munca cu un contract de munca indeterminat.S-a judecat dosarul dupa un an si am fost acuzat la 1 an cu suspendare,180 de ore de munca in folosul comunitatii si 3 ani de probatiune anul trecut in luna noiembrie.Datorita restrictiilor pe fondul pandemiei nu am putut ajunge in februarie cand ofiterul de probatiune a stabilit prima intrevedere,fapt pentru care mi-a spus ca trebuie sa vin pe 29 martie a.c,mi-am cumparat bilet de avion,dupa o saptamana am primit mesaj de la compania aeriana ca s-a anulat zborul.Domnul de la probatiune mi-a spus ca nu-l intereseaza ca trebuie sa vin neaparat,ca ma sfatuieste sa vorbesc cu compania aeriana sau sa vin cu masina personals,cu care masina,nu stiu,nu mai am permis ca a fost anulat.Ce ma sfatuiti sa fac?Daca nu reusesc sa ajung ce se poate intampla?
In 2008 am facut un imprumut la Provident de 20 mil.,am achitat vreo 2-3 rate iar apoi am avut probleme financiare neavand posibilitatea de a achita restul de rate...Ieri am primit in posta hotararea de executare silita a conturilor bancare si a veniturilor.Stupoare....nu am nici un cont si nici un venit in Romania,nu am casa,nu am nici un bun pe numele meu(de 6 ani nu mai locuiesc in Romania).Intrebarea mea este...in ce ar putea consta executarea silita??