Forum Discuţii juridice Executare silită imprumut provident
Discuție deschisă în Executare silită

imprumut provident

In 2008 am facut un imprumut la Provident de 20 mil.,am achitat vreo 2-3 rate iar apoi am avut probleme financiare neavand posibilitatea de a achita restul de rate...Ieri am primit in posta hotararea de executare silita a conturilor bancare si a veniturilor.Stupoare....nu am nici un cont si nici un venit in Romania,nu am casa,nu am nici un bun pe numele meu(de 6 ani nu mai locuiesc in Romania).Intrebarea mea este...in ce ar putea consta executarea silita??
vor continua executarea pana cand vor gasi ceva. este posibil sa fiti executat si in strainate, dar ma indoiesc ca vor intreprinde demersuri in acest sens, mai ales avand in vedere cuantumul sumei. pe de alta parte, din ceea ce spuneti dumneavoastra, datoria a carei executare silita se cere ar putea fi prescrisa (in functie si de cand trebuia platita fiecare rata, curge un termen de 3 ani).