avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 428 soluții astăzi
Forum Activitate Gabriel Geagiu

Activitate Gabriel Geagiu

Si ieu lucrez 24/48. Foarte obositor. Dar nimeni nu ne intelege. Politia a uitat de hoti si si stau toata noaptea pe capul nostru sa ne amendeze ca dormim. Amenzi 100/300. La programul de 24 foarete greu sa rezisti pina dimineata urmatoare. Daca le spui de program iei spun ca nu-i intereseaza. Sa vb cu patronii. Dar de ce nu se duc iei impreuna cu ITM-ul caci fac aranjamentele impreuna sa le impuna sa se respecte codul munci. Cu patroni nu ai cd sa vb. Am fost si la ITM de 2 ori si raspunsul a fost ca; totul ieste in regula la frma.
Buna ziua. Ajutati-ma cu un sfat. Am lucrat 5 luni si jumatate la o firma de paza. Au pierdud obiectivele si ne pun sa ne dam demisiile cu, de comun acord. Nu stiu daca este bine. Am de recuperat salariul pe luna decembrie. In decembrie am lucrat 264 de ore, plus ca am lucrat pe 1,25, si 31. Bani de concediu pe lunile care am lucrat. Problema este ca nu au bani. Invoca faptul ca nu le-au dat bani obiectivele respective ceace nu cred ca-i problema mea. Rugamintea mea la dumneavoastra e , ce pot face sa-mi iau bani? Cu multa stima.
Care-i valoarea concediului de odihna aferent anului 2016. Mentionez ca sunt angajat cu salariul minim. Anul acesta am primit banii de co pe 2015 in valoare de 600 de lei. Cred ca aceasta firma isi bat joc de noi. Cu stima si respect.