avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate curea

Activitate curea

Răspuns la discuția Obligatiile procurorului
Multumesc mult !!!
Răspuns la discuția Obligatiile procurorului
Camerile de luat vederi ignorate de procuror erau vitale !!! Am martiori pentru agresiunea petrecuta la mine acasă..la postul de politie ..numai politisti....eu credeam ca ma cheamă la o declaratie..m-au dus 10 km pentru bataie ..fara sa-mi ia declaratie ..sustin ca am vrut eu sa ma plimb cu ei...eu cred ca seamănă si a rapire ..sa bati si sa duci pe cineva la post pentru faptul ca i-am amenintat ca fac plingere procuraturii..asta i-a infuriat

Politistii respectivi mai sunt in cercetări pentru fapte de abuz si loviri....se ocupa altii mai temeinic de ei !!!! Eu vreau sa răspundă procurorul !!!! Este echivalentul unei crime distrugerea sau ascunderea unor dovezi..sau ajutorul acordat pentru disparitia lor....
Răspuns la discuția Obligatiile procurorului
3 zile..de îngrijiri....am scăpat ieftin pentru ca am simulat un infarct
Răspuns la discuția Obligatiile procurorului
Domni politisti au crezut ca sunt un boschetar !!! Au crezut de cuviinta sa-mi aplice o corectie fizica !!! Vina mea este ca aveam barba si salopete rupte !!! La citeva ore mi-am scos certificat medical ..am fost la urgenta...a doua zi am depus plingere penala la procuratura pentru abuz in servici. Si loviri repetate !!! Am specificat ca totul este înregistrat de camerile de luat vederi !!! Procurorul nu a intreprins nici o actiune..sau a făcut totul sa dispară probele !!! M-a chemat la 70 de zile sa-mi explice ca perioada legala a trecut.. Si daca pot sa aduc alti martori

Părerea mea personala este ca au vizionat imaginile !!! Cînd o sectie intreaga de politie colaborează pentru înfăptuirea si ascunderea unei infractiuni eu cred ca se cheamă grup infractional organizat...nu vroiam decît scuze de la ei !!! Cred ca si-au dat seama de situatie si ca pot fi inculpati toti...sunt curios cum poate procurorul sa justifice ca nu a luat masuri !!! Daca aplica legea si îndatoririle lui..eu cred ca cazul se rezolva in maxim 3 ore...

Va Multumesc de răspuns !!! Banui-am si eu ca au cam dat de dracu....am inceput sa răsfoiesc legislatia....ma ginde-am ca politistii au si ei familii..si nu vroiam decît sa-si ceara scuze...dar actiunile procurorului m-au infuriat...nu se poate o asemenea ticalosenie...si eu care vroi-am numai sa-si ceara scuze
Ce se intimpla cînd un procuror este informat in plingerea penala ca exista dovezi vidio pentru cazul in curs !!! Procurorul nu ia nici o măsura in privinta acelor dovexi video si dupa 60 de zile spune cu nosalanta ca a expirat valabilitatea lor !!!! Cum justifica acel procuror ca timp de 60 de zile nu a intreprins nici o actiune!!! Va Multumesc anticipat pentru raspuns