avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1838 soluții astăzi
Forum Activitate alinyo06

Activitate alinyo06

Buna ziua.
Am acgizitionat acum 2 ani un telefon de la PcGarage inca mai este in garantievpana la sfarsitul lunii Iulie 17.
In decursul acestor ani a fost trimis de 4 ori pentru acelasi defect (distosionarea difuzorului de redare).
Am sunat la ei si mi-au zis sa trimit aparatul si daca cei de la service zice ca il poate repara, o sa mi-l trimita inapoi.

Exista cumva in lege cu privire, daca il trimit de 4 ori in service pe durata de 2 ani sa fie obligati sa omi dea banii inapoi?

Va multumesc!
Răspuns la discuția Garantie telefon.
Am înțeles și va mulțumesc pentru răspuns. Sper sa rezolv ceva. :)
Detin un telefon din anul din 30.07.2015. In data de 10.03.2016 l-am trimis in service pentru repararea difuzorului care distorsiona. A fost reparat in decurs de 15 zile dar in data de 24.08.2016 l-am trimis iar din aceeasi cauza in service. Acum in luna decembrie trebuie sa il trimit iar pentru aceeasi problema :(. Se poate face ceva in cazul acesta. Adica ma refer daca pot sa le zic ca nu mai pot in felul acesta cu el. Exista o lege in care sa zica ca il pot da storno pentru atatea reparatii in termen atat de scurt. Va multumesc.