avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 950 soluții astăzi
Forum Activitate elena798

Activitate elena798

tocmai am aflat ca a fost infiat de bunicii materni(probabil de asta nici nu l-a mai dat in judecata pe tata . pentru marirea pensiei ,a mers pe burta cum s-ar zice).ne-a zis fostul primar care este din 1968 in primarie.o sa cerem o copie a dosarului sa o prezentam in instanta caci s-a dus sa conteste succesiunea .As dosi sa stiu daca stie cineva cum s-au facut la Mina Minovici testele de paternitate in 1977 ,exista proba ADN-ului la noi in tara pe vremea aceea?Si inca ceva,dupa adoptie ce se intampla cu certificatul de nasere,se anuleaza si se face altul sau ramane tot acela??
buna ziua.tatal meu a murit acum 1 an si jumatate cca,eu si sora mea am facut succesiunea la notar ni s-a inmanat certificatul de mostenitor.problema este ca un cetatean afirma de o viata ca este fiul tatalui meu si vine cu un certificat de nastere sa demonstreze cele spuse...problema este ca tata nu l-a recunoscut niciodata,niciodata nu a vorbit cu el sau salutat desi au stat la 1 m unul de celalalt,ma rog.....noi suspectam ca acest certificat este eliberat pe date false intrucat atunci cand s-au dat cupoanele de privatizare dupa 90 ,mama mea lucra la posta si chiar ea i l-a inmanat ,si nu avea initiala tatalui trecuta,era liniuta,l-am vazut si eu.as dori sa stiu unde sunt arhivate aceste contramarci de la cupoanele de la privatizare sa stiu sa caut. va rog mult sa ma ajutati!!multumesc...