avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Activitate Mirela@

Activitate Mirela@

Răspuns la discuția Furt din magazin
Faftele sunt de furt . Dar dupa ce au gasit produsele asupra mea au ramas la ei . sunt foarte speriata si nu stiu la ce sa ma asptept . este pentru prima data când fac asa ceva si regret foarte mult . va multumesc
Buna ziua . pe data de 12 septembrie anul acesta am fost în Carrfour si am facut cumpaărăaturi în valoare de 200 de lei pe lânga cumpaăraturi am luat si 2 elastice de par pe care nu leam platit la casa . la iesire mau oprit 2 agenti de paza care mau luat în camera de control acolo au tipat la mine si mau înjurat ca sa scot tot ce aveam în genti . am scos tot si au gasit produsele neplatite . eu recunosc ca mam luat cu ei la cearta si de prima data nu am vrut sa recunosc de prima data si au chemat politia . pâna la urma am recunoscut si leam spus ca platesc produsele si ei nu au fost de acord . au venit politisti si mau luat cu ei la sectie acolo am recunosct ca am luar produsele acelea si nu am vrut sa recunosc de prima data de rusine si frica . acolo la sectie politisti au scris declaratile . eu nu stiu ce au scris în declarati ca nici nu mau lasat sa ma uit . miau spus doar ca îmi face dosar penal . acum am primit acasa o citatie sa ma prezint la tribunal si nu stiu la ce sa ma astept si sunt foarte speriata . credeti ca am nevoie de un avocat pt când merg la tribunal pe data 18.01.2017. Va multumesc