avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Activitate Ralu15

Activitate Ralu15

Buna ziua ! Va rog poate ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi . Nu stiu ce asi putea face :( . In urma cu doua saptamani am venit in Italia ,iar la aeroport sotul meu a fost retinut .Am aflat ulterior ca a fost condamnat la 2 ani de inchisoare pentru tentativa de omor.Noi nu am stiut de acest proces care spun ei ca a inceput in 2007 iar sentinta a fost data din 2012. Nu am primit citatii sau ceva , plus ca nu stim ce probe sau acuzatii sunt la dosar. Se spune ca a fost acuzat de fosta lui logodnica ,dar pe baza a ce a fost facut procesul nu stim , nu a avut certificat medico legal sau macar o vanataie.. Acum am ramas cu bebelusul nostru in Italia,el este inchis :( si nu stim ce sa facem , Avem dreptul la apel ? Va multumesc !
Buna ziua ! Am o problema foarte grava si nu stiu incotro sa o apuc :( . In urma cu 2 saptamani am venit in Italia ,iar la aeroport sotul meu a fost retinut :( .. am aflat ulteriot ca a fost acuzat de tentativa de omor ,procesul a inceput in 2007 iar condamnarea a 2 ani de inchisoare a fost data in 2012 .. nu stim cum a fost posibil asa ceva , nu a stiut absolut nimic de proces , nu au venit citatii sau altceva .. plus ca nu stim pe baza caror probe si declaratii s-a dat aceasta sentinta :( .. Nu stiu daca am dreptul la apel sau ce asi putea face .El este inchis acum ,iar eu cu bebelusul am ramas "blocati " in Italia , nu ma pot intoarce in Scotia (acolo locuim) . Va multumesc mult !