avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Activitate Craciun89

Activitate Craciun89

Buna ziua,

Eliberarea certificatului fiscal in cazul cumpararii unei masini second hand este conditionat de contractul vanzare cumparare ?
Conform informatiilor de pe site-ul primariei Cluj Napoca reiese ca e nevoie de contractul vanzare cumparare ( [ link extern ] .

Va rog sa imi transmiteti daca informatia este gresita sau chiar exista aceasta conditionare.

Va multumesc!

Buna ziua,

Va multumesc pentru raspunsul rapid totusi din acest document nu reiese rapsunsul concret care il caut.
Exista posibilitattea infiintarii punctului de lucru cu ajutorul unui contract de subinchiriere care pot sa il semnez direct cu persoana din chirie a spatului respectiv sau este obligatoriu un contract de inchiriere direct cu proprietarul de drept al spatiului.

Va multumesc foarte mult!
Buna ziua,

Va rog sa imi raspundeti la cateva nelamuriri cu privire la sediul social si punctul de lucru in care imi pot desfasura activitatea :

1.Ce forma de organizare are "cabinetul individual de psihologie" ? Are sau nu personalitate juridica (avand forma de exercitare liberala) ?

2,Exista posibilitattea infiintarii punctului de lucru cu ajutorul unui contract de subinchiriere ? Mentionez faptul ca sediul social se face la domiciulul stabil si punctul de lucru in cadrul unui cabinet de medicina muncii prin contract de subinchiriere.

3. In urma stabilirii punctul de lucru la cabinetul de medicina muncii prin contract de subinchiriere, sunt necesare si alte acte pe langa acest contract?

In selectarea forumului nu gasesc categoria unde se poate incadra aceasta intrebare.In caz de nevoie va rog distribuiti.

Va multumesc mult pentru raspunsuri !
O zi buna