avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 913 soluții astăzi
Forum Activitate Lupse Raluca

Activitate Lupse Raluca

Multumim din suflet tuturora pt raspunsuri si pt sfaturi. Am angajat acum un avocat . El ne va insotii si la declaratii pt ca momentan dosarul se afla pe masa procurorului urmand sa mergem la declaratii. Inca o data va multumesc pt raspunsuri si Doamne ajuta tuturora.
E o poveste lunga nici nu stiu cum sa explic. Eu si sotul am evacuat pe o verisoara de a mea dintru-un imobil . Imobilul normal avea 400 m2. Langa imobil se afla un teren de 4000 m2. Dupa evacuare noi am ocupat acel teren dar ne-am trezit cu o plangere penala ca am tulburat-o pe cea evacuata in posesie deoarece sustinea ca terenul acela e al ei cumparat de la vechii proprietari cu un contract de mana pe care noi nu l-am vazut niciodata. Atunci sotul in speranta ca lucrurile se vor opri pe plan local a modificat un vechi contract intre vechii proprietari si proprietarii din-naintea noastra ( pana sa o evacuam noi pe verisoara mea din casa au mai fost inca trei proprietari excluzand-o pe verisoara mea deoarece ea nu a avut nici pe casa contract) modificand din 400 m2 in 4400 m2 ca si cum ar da de inteles ca vechii propritari au cumparat totul asa ca verisoara mea nu mai avea cum sa cumpere a doua oara. Respectivul contract la prezentat la politie fapt care s-a dovedit ca e fals si acum e cercetat penal. Ce pedeapsa poate primi pt fapta savarsita ? Sper ca am foat explicita si atept un raspuns. Multumesc anticipat.
Buna seara. Ce pedeapsa poate primi sotul meu pt ca a modificat o cifea intr-un contract . In loc de 400 m2 a scris 4400 m2..dar nu a folosit acel contract nicaieri. Totusi este cercetat penal pt acest fapt pe care la si recunoscut de altfel in fata procurorului. Precizez ca nu are antecedente penale. Primeste puscarie sau amenda penala ? Multumesc anticipat.
Multumesc mult pt raspuns sper asa sa fie.
In urma cu 4 sau 5 ani am avut o altercatie cu o verisoara pe care am spreiat-o in fata sau pe haine nu mai tin minte cu sprei paralizant deoarece a sarit la mine si m-a tres de par si ma lovit cu palmile m9ment in care am scos spreiul si am dat cu el spre ea. Tot scandalul la inceput ea . Ea fiin d evacuata de mine dintr-un imobil a intrat in casa peste mama mea deci a incalcat si propritatea mamei mele avand neintelegeri si cu ea si a luat-o la bataie pe ea prima data monent in care eu am auzit strigatele de ajutor ale ei si am intervenit sa o iau de pe mama mea atunci ea s-a napustit la mine cu palmi si m-a tras de par astfel am folosit acel sprei. Acum intrebarea mea este :deoarece tot ea a fost cea care a mers si a depus plangere impotriva mea si a mamei ca noi am batut-o pe ea si eu am spreiat-o , eu acum fiind chemata la parchet ca inculpata ce pedeapsa pot primi sau ce se poate intampla ? Mentionez ca eu nu am depus plangere impotriva ei deoarece in urmatoarea zi urma sa o evacuez cu executorul judecatoresc din imobilul in care locuia m-am gandit ca va pleca si nu o sa mai auzim de ea niciodata in plus am avut si inainte mai multe plangeri pe care i le-am facut la politie pt amenintari cu moartea fapt pt care am si purtat spreiul paralizant la mine pt ca nu stiam niciodata cand imi va iesi in cale fiind de multe ori amenintata cu moartea de ea si concubinul ei. Va rog sa-mi raspunde-ti. Multumesc.