avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Activitate Bv64

Activitate Bv64

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
la judecatorie in 15 zile de la data ai primit amenda(recomandata) .eu nu am platitt pt ca am completat formularele si sper sa mi se anuleze amenda. cerere de anulare a amenzii, procesul de contravenzie, documentele cu care vrei sa dovedesti nevinovatia in 3 exemplare.(un exemplar pt judecatorie,unul pt dsp si cate unul pt cine vrei sa contestezi dsp politie de frontira etc. taxa timbru 20 ron. cererea am gasito pe internet [ link extern ]
buna seara.in data de 29 decembrie 2021 am fost in Romania la inmormantarea mamei mele completand formularele digitale toti 3 si la intoarcere in Italia sunt anuntat ca am primit 2 amenzi eu si sotia mea pt incalcarea ordonantei 129.am facut contestatie la judecatorie atasand formularele completate (urmand sa fac o alta procura pt ca prima a fost buna pt a depune petitia dar nu e buna la judecarea cauzei) si la intrebarile mele a dsp brasov de ce am fost amendat ,si sa mi se arate proba nici un raspuns.intrebarea mea este o lege care obliga dsp sa raspunda la intrebarea mea ,sa imi arate dovada vinovatiei mele? multumesc mult.