avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Activitate Constantin2017

Activitate Constantin2017

Buna ziua.Va deranjez pe dvs,cu o intrevbare.In urma cu 4 luni de zile am facut ,o promisiune bilaterala vanzare-cumparare,pentru o garsoniera intr-un complex rezidential.Suma a fost achitata integral.Dupa un timp,eu si sotia mea,am observat ca aceasta garsoniera detine niste vicii ascunse,ca sa le spun asa.La tavan,si perete se infiltreaza apa,si sunt peretii uzi,si probleme cu centrala termica,La centrala termica,problema provine de la constructia blocului,care nu a fot izolat corespunzator,si intra practic vant in casa,si este foarte frig,Am cerut sfatul unui constructor,si acesta mi-a spus ca este vorma despre o lucrare foarte scumpa,poate ajunge si la 5000 euro,ca sa se rezolve aceste probleme.Ideea este ca eu si sotia mea,nu suntem multumiti de aceasta garsoniera,si am vrea sa plecam,si bineinteles sa ne luam banii inapoi.Va rog din suflet sa ma ajutati,cu un sfat,ce as putea sa fac? Bineinteles,ca am vorbit cu agentul de vanzari de la care am cumparat,si acesta a vorbit cu dezvoltator.Bineinteles ca acesta a spus ca nu se poate,Ce as putea sa facem in situatia aceasta.Va multumesc foarte mult !