avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Activitate myxfabi

Activitate myxfabi

cum am mai raspuns mi s-a dat castig de causa pentru ca masina era parcata in parcarea amenajata pentru locatarii imobilului iar asigurarea blocului mi-a platit dauna intr-o saptamana de la producerea evenimentului . Nu am apelat la avocat etc... am vb doar cu asigurarea blocului adaugand pozele si dovezile de la fata locului.
am recuperat prejudiciul fara avocat etc... a platit asigurarea blocului intr-o saptamana de la eveniment
raspund cu intarziere... pot sp ca asigurarea blocului a platit paguba si mai pot sp ca masina a fost parcata regulamentar in loc marcat pentru parcarea blocului. Acele bucati de gheata au cazut la o distanza de 1,80-2,30 fata de "verticala cornisei" o bucata pe parbriz (spargand-ul)si una pe capota(indoind-o). In germania blocurile au acoperisurile cu un unghi foarte mare...
buna ziua , am si eu o intrebare in urma cu 2 zile de pe blocul unde locuiesc a cazut o bucata de gheata pe masina parcata regulamentar in parcarea blocului producand o avarie mare masini parbriz spart + capota indoita . Am vb cu proprietarea imobilului si mi-a sp ca in germania parcarea este pe proprie raspundere si ca nu crede ca asigurarea blocului imi va plati daunele. Eu am facut poze masinii pe care i le-am trimis si proprietarei ca sa le trimita la asigurarea blocului . Intrebarea este daunele trb sa le platesc eu sau asigurarea blocului? Ma poate consilia cineva ce ar trebui sa fac in acest caz?