avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Activitate Dragos_ady

Activitate Dragos_ady

Pai cum degeaba spune asa cum
A semnat asa si spune ca nu a fost afisat nimic... si cum sa il primeasca maicamea exact la 2 zile dupa ce a fost "afisat" apare in posta .. adica pur si simplu imi anuleaza sansa sa platesc 50%..dubios mod de lucru..
Nu am cautat sa scap de amenda nesemnand.. pur si simplu n am semnat.. am acest drept sa nu semnez, nu? ..acum politia romana vine si zice ca mi a fost afisat pv la adresa.. unde?? In posta in Romania,chiar daca eu nu locuiesc acolo? Cu martor care doar a semnat o foaie fara sa vada macar pv si fara sa il vada fiind afisat? Martorul Mi a zis ca vine in instanta si declara ca el nu a vazut nici un pv si nici cum s a afisat pv... care e procedura de afisare?
Nu era original cartea de identitate.. era doar o poza pe telefon...si nu am semnat procesul verbal
Buna,am si eu o intrebare pentru dumneavoastra, am primit o amenda rutiera pentru lipsa actelor( le uitasem acasa) i am prezentat politistului niste poze de pe telefon cu permis, buletin verificarea masinii etc , m-am oferit sa le aduc in original in max 10 min.. n-a fost de acord.. Ok .. am gresit platesc.. acum.. eu locuiesc in anglia.. politistul a stiut de la inceput .. masina fiind inmatriculata in angliaia dupa verificare m a intrebat "ai permisul preschimbat?"... iar la mentiuni am declarat ca fiind obisnuit cu legea din anglia unde nu trebuie sa ai asupra ta actele .. am uitat de ele.. ok.. acum ..eu dupa doua zile am plecat din tara, politistul nu m a intrebat nici o adresa.. a pus o pe cea din buletin.. acum eu avand resedinta in Anglia n ar fi trebuit sa imi fie trimis pv aici? ..iar in pv sa fie trecut si seria passportului?