avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 481 soluții astăzi
Forum Activitate ovysaan

Activitate ovysaan

. În primul an de învăţământ am avut în norma doar 12 ore din cele 18 . Eu sunt încadrat la mai multe scoli iar unele au calculat primul an ca an efectiv în învățământ iar altele doar raportat la cele 12 ore din norma. Cum este corect?
Mă pot angaja daca primesc indemnizație de creștere a copilului?.menționez că nu am mai fost angajată.. pierd indemnizația sau mai primesc sporul acela de angajare până la 3 ani?
Răspuns la discuția Indemnizația de handicap
Am verificat și erau trecute doar anemii hemolitice,nu special autoimune...in acest caz mă incadrez sau nu?

Editare : citarea unui raspuns anterior
Dacă o persoană suferă de anemie hemolitica autoimuna cu anticorpi la cald și lucrează în învățământ poate obține indemnizația de handicap?
Răspuns la discuția indemnizatie concediu
Multumesc pentru raspuns
Răspuns la discuția indemnizatie concediu
Va multumesc penteu raspuns.
Mai am o noua intrebare.
Eu lucrez si daca intru eu in concediu de crestere a copilului in ultimile trei luni si dupa o luna revin la munca pot primi insertia inca un an?
Răspuns la discuția indemnizatie concediu
Rectific. termina indemnizatia in anul2018.
Buna ziua,
Sotia mea e in anul al doilea de primire a indemnizatiei de createre a copilului.ea este inscrisa la scoala postliceala si termina in iunie2018, indemnizatia se termina in februarie 2017.am auzit ca daca esto angajat poti primi s al treilea an indemnizatie. Este valabil si daca esti inscris la postliceala?
Va multumesc. O zi buna
Daca am depus documentatia pentru restituirea taxei auto pana la 1 februarie,mai pot recupera banii?