avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Activitate mayacrisan

Activitate mayacrisan

Răspuns la discuția mostenire
Multumesc frumos, mi a fost de mare ajutor! Am mai primit diferite sfaturi( nu de aici ) sa cer o copie dupa primul certificatul de casatorie dar aceasta se elibereaza doar la unul dintre soti si ambii sunt decedati. M am gandit ca daca o sa solicit o copie dupa divort la fel se procedeaza si nu o sa avansez.
Răspuns la discuția mostenire
stiu unde au divortat dar daca ambii parint sunt decedati am dreptul la o copie ?
Discuție mostenire
Buna
as dori sa aflu actele necesare pentru a dovedi calitatea de mostenitor dupa mama mea : sunt o femeie divortata, eu am toate actelede stare civila, dar parintii mei au divortat cand am avut 4 ani. Maica mea sa recasatorit si am doi frati vitregi, in urma decesului mamei mele, fratii mei vitregi m au chemat la deschiderea succesiunii cu conditia sa dovedesc legatura de rudenie. Eu nu am nici un act dupa mama, si in certificatul meu de nastere numele mamei mele era dupa primult sot (tatal meu), si fratii mei in certificatul lor de nastere la numele mamei este dupa a doua casatorie. Cum dovedesc ca avem aceeasi mama ???