avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1812 soluții astăzi
Forum Activitate roxana2702

Activitate roxana2702

Răspuns la discuția Plata ascensor
De anul trecut tot cerem remedieri...am propus chiar si plata progresiva ,in functie de etaj si utilizare..evident ca cei de la et superioare nu ar fi de acord.....In fond,nu m-ar deranja sa platesc dar macar sa plateasca toata lumea...
Mai degraba as propune schimbarea administratorului insa fiind relativ noua in bloc nu cred ca as avea mare succes...
Răspuns la discuția Plata ascensor
Nu am verificat. Insa nu cred ca mai sunt blocate.
La noi intrarea prin spate as face pe la et 1 asa ca toata lumea foloseste acea usa si nu platesc liftul. Eu practic prin fata stau la et 2 si prin spare la 1:) si tot asa s-au decalat etajele ca nu e chiar nevoie de lift pt noi...
Răspuns la discuția Plata ascensor
Wow!! Din Pitesti sunt. Chiar am sa fac mai tarziu o poza sa studiez tabelul. Poate noi platim atat pt ca nu toti locatarii sunt trecuti la aceasta plata, deci se imparte la mai putini...
Răspuns la discuția Plata ascensor
Din pacate nu stiu exact aceste sume .dar per total,comparand cu un vecin ce are aceasi suprafata si pers la intretinere plateam cu vreo 30-40lei mai mult pt ca noi"foloseam" liftul si ei nu...acum de cand mi-a pus si fetita ce are 1an, la intretinere,platim cam 50-60 lei in plus..adica undeva la 10-20lei/pers
Răspuns la discuția Plata ascensor
Este un bloc turn.
Ce sa zic. La noi ca la nimeni...sau ca in Romania....
Catre presedinte am mentionat pe cerere insa am lasat-o administratorie. Presedintele este de meserie inginer si rar il gasim in zona. Administratora "taie si spanzura" orice problema....
Scara noastra este cunoscuta in tot cartierul pt nebunia asta cu liftul....pacat ca nu am stiut inainte de a cumpara aici....la inceput fiecare si-a cumparat dreptul la lift..era cu "cheie".. d-asta unii platesc si altii nu iar noi prin cumparare am fost "obligati" sa "cumparam" liftul..si uite asa ne-am ales pe cap cu o cheltuiala inutila de care nu mai putem scapa....
Discuție Plata ascensor
Buna ziua! Ieri am facut o cerere pt a nu mai plati liftul. Nu il folosim iar in bloc este o "moda" mai veche sa nu platesti daca nu il folosesti. Noi suntem mutati relativ recent iar administratora incearca sa ne puna bete in roate pe motiv ca nu se poate etc...noi locuim la et 2(nu folosim liftul dar il platim caci asa am cumparat ap) cei de la et 3 si 4 nu il platesc. Ieri am lasat doar o cerere la care nu a avut sa-mi dea pe loc numar. Ce este de facut mai departe daca refuza cererea? Am sa cer numarul. Sa fac un duplicat al cererii? Pot ajunge sa apelez la un avocat? Suma nu este neaparat mare insa sunt deranjata de motivele aberante ce ni se impun atata vreme cat cei de la etajele superioare nu plates... Cum se procedeaza, va rog sa ma ajutati!