avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 435 soluții astăzi
Forum Activitate catalinu

Activitate catalinu

Multumesc de raspuns.
Buna ziua,

Am urmatoarea nelamurire legata de art 153 din legea 1/2011:
Sotia mea este absolventa a facultatii de Agronomie, cursuri la zi cu examen de licenta.
Momentan se reprofileaza urmand cursuri de 3 ani in cadrul specializarii Pedagogia invatatmantului primar si prescolar in urma carora va deveni invatator.

Diploma anterior obtinuta(ing. Agronom) de poate echivala cu master pentru aceasta a doua specializare pe care o urmeaza?

Multumesc.
Răspuns la discuția Invinuit - fisa medicala falsa
Mie nu mi-au dat un termen pentru a duce fisa medicala. Sper sa nu fie o problema ca o duc in 3 saptamani.
Răspuns la discuția Invinuit - fisa medicala falsa
Voua v-a spus procurorul in cat timp trebuie dusa noua fisa medicala?E obligatoriu in 2 saptamani?
Răspuns la discuția Invinuit - fisa medicala falsa
Eu zic doar ca te afunzi...parerea mea.
Răspuns la discuția Invinuit - fisa medicala falsa
exterminator86 a scris:

Acum urmeaza si intrebarile mele:
- Cum poate dovedi Parchetul faptul ca eu n-am fost prezent la spital, atata timp cat fisa medicala este ok, avand stampila originala si toate cele?
- Totodata, cum pot dovedi eu faptul ca "am fost acolo"?
- Ce ma sfatuiti?

App eu sunt citat pe 27 ianuarie tot la 13.30

Daca vreunul din voi a trecut prin tot circul asta astept sa imi explice si mie ce si cum.

PD: Bine ca se plimba Bercea cu Mertzanu' lui dha fitze cand el nu are nici un sfert de clasa! Iar eu care nu ma pot prezenta sa fac fisa medicala datorita orarului incarcat al scolii unde invat sunt "mare invinuit".

Abia astept sa pice guvernul asta nenorocit, iar atunci cand oi vedea si eu "shmekerii" ca stau la coada sa isi faca analize pentru fisa medicala o sa urmez si eu regulile. Legile sunt facute pentru toti nu doar pentru fraieri.


Sfatul meu este sa spui tot adevarul pe care ti-l amintesti. Tu nu ai cum sa demonstrezi ca ai facut fisa pe bune. In schimb, ei au deja dovada ca acele stampile apartin unor medici care fie nu aveau dreptul sa faca investigatiile, fie nu exista, fie nu existi tu in dosarele lor ca i-ai fi vizitat.

In legatura cu frustrarile pe care le avem marea majoritate in legatura cu conationalii care incalca legea...daca dintr-un motiv sau altul ei nu sunt gasiti vinovati in fata legii asta este.
Pana una alta toti care scriem aici am incalcat legea si este normal sa platim. Discutiile legate de pedeapsa sau cuantumul ei sunt alta mancare de peste.
Răspuns la discuția Invinuit - fisa medicala falsa
Amenda cel mai probail este 1000 ROn plus 50 RON cheltuieli.
Pe ce te bazezi cand spui ca nu ai stiut ca e fisa falsa?
Răspuns la discuția Invinuit - fisa medicala falsa
cris7821 a scris:

cam cat dureaza audierea?


Cum a fost? Parca astazi ai avut audierea?
Răspuns la discuția Invinuit - fisa medicala falsa
Merci de lamuriri.
Răspuns la discuția Invinuit - fisa medicala falsa


Citeste posturile de la pagina 5 . Are un drum lung dosaru tau pana ajunge la politie.




M-am lamurit. Detaliile pe care le dai acolo despre modul in care decurge cazul si chestiile legate de politie ai reusit sa le "obtii" de la procuror in momentul audierii?

Merci.