avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 912 soluții astăzi
Forum Activitate Caramica

Activitate Caramica

Da, pentru anul urmator as vrea sa fac ceva, nu pentru acesta. Cred ca ar trebui sa aduc la cunostita conducerii printr-o cerere scrisa intentiile mele ca verbal am mai facut-o :D In fiecare an mi s-a promis ca e ultimul si ca de la anul primesc orele mele dar rabdarea mea a ajuns la limite. Multumesc pentru raspuns!
Răspuns la discuția Metri cubi de apa calda in plus
Da, diferentele se trec in rubrica separata si sunt impartite la toti locatarii. Dar ma refer la rubrica in care scrie clar metri declarati. Cei care rezulta ca diferente din pierderi sau alte motive ii inteleg si nu i-am contestat niciodata.
Buna ziua! Sunt profesor titular pe catedra de Economie si educatie antreprenoriala. Totusi, de cativa ani nu imi mai primesc orele din aceasta catedra (doar cateva, la rugamintile mele de a avea ore macar cat sa imi pot da inspectiile de grad). Aceste ore sunt repartizate altor profesori iar mie imi sunt date ore din catedra
Economic, Administrativ, Posta pe motiv ca nu are cine sa predea acele ore. Am inteles situatia 1-2-3 ani dar nu inteleg de ce nu pot sa aduca profesori pe acea catedra (exista suficienti) si sa imi dea mie orele pe care sunt titulara. Mai ales ca acele catedre au si inspectori diferiti. Problema e si de etica, eu consider ca un profesor nu poate fi cu adevarat bun pe toate disciplinele pe care poate le-a studiat in facultate. Eu am ales sa ma specializez pe Economie si educatie antreprenoriala, mi-am castigat acest drept prin examen si as dori sa imi fie respectat. Cum as putea sa procedez pentru a mi se respecta catedra? Am dreptul sa refuz acele ore? Daca da, cum ar trebui sa procedez? Multumesc!
Buna ziua! Am o problema legata de metri de apa declarati si cei platiti. Luna aceasta mi-au aprut 9 metri de apa calda declarati in loc de 2 cat am declarat de fapt. Si nu e prima data cand patesc la fel. Mi-au spus ca a fost o diferenta pe care nu au observat-o pana acum, ceva de genul asta. Si anul trecut cand i-am intrebat mi-au facut niste calcule cum ca eu le eram datoare cu cativa metri de apa calda si ei cu apa rece si "sa o lasam asa". Recunosc ca fiind vorba doar de vreo 3 m am lasat-o asa. Dar acum sunt 7m, nu stiu cum si unde sa fac o verificare. Mi-au spus ca anul trecut nu am declarat nimic ultimele 4 luni, le-am demonstrat prin foaia pe care o semneaza ei luna de luna ca am declarat. Cum ar trebui sa procedez ca sa fac o verificare? Nu mi se pare normal sa existe diferente, mai ales atat de mari intre ce declar si ce imi apare. Si culmea ca luna asta la pierderi de ap calda pe scara a fost 0, ca niciodata, deci s-au regasit la mine zic eu :D