avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Activitate Dragos1991

Activitate Dragos1991

Răspuns la discuția Gestiune frauduloasa cazino
Dragos1991 a scris:

tgeorgescu a scris:

Deci ati jucat la ruleta din cazino banii aceluiasi cazino? Si pentru cazino pierderea ar fi... care? Ca s-a invartit ruleta degeaba? Ar fi fost grav daca ati fi castigat ceva si ati fi revendicat banii. Motivati lipsa interesului public cu privire la urmarirea penala a faptei.



Atata timp cat eu aveam in gestiune banii aceia iar dimineata au iesit pe minus eu zic ca e destul de grav
Buna ziua! Ma numesc D. D., sunt din Sibiu iar in urma cu aproximativ 3 ani am lucrat la un cazino. Intr-o noapte m-am jucat la ruleta din banii cazinoului suma de aproximativ 30000 lei. M-au concediat si mi-au spus bineinteles sa le restitui banii doar ca eu nu am dispus de acea suma, am propus sa le restitui o suma lunara pana la achitarea pagubei doar ca nu au fost de acord. Am fost dat in judecata si acuzat de gestiune frauduloasa iar acum in 13.12.2017 am prima infatisare, nu mai am probleme cu legea si nici nu am avut, am cazierul curat, si as vrea sa stiu la ce sunt dispus sa patesc? Am contactat un avocat doar ca mi-a cerut onorariu 4000 lei, ptr mine fiind o suma foarte mare in momentul de fata. Daca nu am avocat o sa imi dea din oficiu? Si ca ultima intrebare, intre timp am achizitionat cu iubita un apartament cu prima casa, el fiind pe numele la amandoi(jumate jumate) , credeti ca in urma procesului ar putea sa imi ia apartamentul avand in vedere ca nu sunt eu proprietar ci banca? Va multumesc ptr eventualele raspunsuri!
Buna seara! Ma numesc Dragos iar acum 2 ani am lucrat la un cazino unde m-am jucat la ruleta suma de aproximativ 30000 lei. Imi tot bagam puncte,impulsuri cu cheia care o aveam in gestiune ajungand incet incet la acea suma. Practic eu nu am luat niciun ban fizic din casa de marcat sau din seif, de 1 saptamana mi-a venit de la politia econimica o citatie sa ma prezint la politie in calitate de suspect in dosarul penal nr.xxxx deschis ptr savarsirea infractiunii de gestiune frauduloasa. Tin sa mentionez ca mai sunt cercetat intr-un dosar ptr savarsiurea infractiunii de conducere unui autovehicul cu dovada de circulatie expirata, as vrea sa stiu daca se poate ce risc? Va multumesc anticipat!