avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Activitate Simona1996

Activitate Simona1996

Discuție Paternitate
Buna ziua! Nu stiu cu ce sa incep e o poveste lunga si complicata. Sunt cu sotul meu de 4 ani avem impreuna o fetita de 10 luni. Anul trecut (2016) luna august ma trezesc cu un dosar la usa ca e dat in judecata. El nu mi spusese ca a avut o aventura de 5 minute acum 5 ani cu o excroaca care pe atunci ea avea 15 16 ani si el 29 30. Ea se culca cu mai multi chiar in saptamana aceea a mai fost cu vreo 3. A ramas gravida n a stiut cu care dintre ei. Dupa ce a nascut ea la sunat si ia spus ca e posibil sa fie copilul lui el stiind ce poama a fost si e in continuare a spus ca e imposibil. Respectiva s a cuplat cu un tip care a trecut fata pe numele lui si al meu sot se interesase de copil discutase cu tatal respectivei acela spanandu i :"laso in pace ea are familie fata are tata nu e copilul tau" asa a ramas pana cand la dat in judecata. Eu nu inteleg legile astea de rahat. Cum sa il obligela Adn? Si daca ar fi refuzat il facea din start tata. A facut adn ul a iesit pozitiv. Acum intrebarea e se poate falsifica adn ul? De ce i a luat si respectivei saliva?