avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 229 soluții astăzi
Forum Activitate Alisa29

Activitate Alisa29

Va multumesc frumos pentru sfaturi.
Eu am respectat preavizul,tot ce tine de locul de munca, dar el lucrand la ANAF ma ameninta ca imi poate face rau, ca o sa faca in asa fel incat nu o sa ma mai angajeze nimeni si nu o sa mai calc in oras ,daca ma pun cu el....eu vreau sa plec dar mie frica sa nu imi puna bete in roate la locurile de munca pe viitor. Si plus de asta nu cred ca imi va mai da salariu si garantia,
Buna ziua. Am o problema cu locul de munca,mi.am dat demisia pe 1 aprilie (din motive atat personale cat si medicale)si sefu meu nu mi.a acceptat nimic ci a inceput cu amenintari(el lucreaza pe la ANAF,asta din cate spune el). Ma ameninta ca daca plec o sa imi faca rau,ca nu o sa ma mai angajeze nimeni,ca o sa imi arate el de ce este in stare. Precizez ca nu as vrea sa ma duc sa il reclam la ITM(cu toate ca nu prea mi s.a respectat nici un drept cu toate ca am 1 an si 4 luni de cand lucrez la firma lui) pentru ca nu as vrea sa intru in alte probleme. Intrebarea mea este urmatoarea: daca plec chiar daca a semnat sau nu demisia imi poate face vreo ceva??