avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 473 soluții astăzi
Forum Activitate Mihai Ioan

Activitate Mihai Ioan

Răspuns la discuția Partaj.
Buna seara, banuiesc ca faceti partaj pentru divort. Cunosc pe cineva in aceiasi situatie care au luat credit prin Programul Prima Casa, si a fost suficient notarul, acolo au divortat si fata a renuntat la tot...adica fara pretentii din partea fostului sot.
Da asa este....aveti dreptate:(
Va multumesc, pentru timpul acordat si raspunsurile foarte pe inteles. Va doresc tot binele din lume si multa sanatate.
Da aveti dreptate, dar mai am o intrebare, etilotestul arata o concentratie mai mare daca eu atunci am baut.....adica am iesit de la petrecere si dupa 5 minute am si suflat.....mai exact au durat cam 10 min....de la ultima bere bauta.
Deci asta inseamna ca o sa fiu condamnat la inchisoare, dar o sa primesc cu suspendare??? O sa fiu liber dar sub control??? In astfel de cazuri la prima abatere, fara nici macar o amenda de parcare, nu se poate cere clementa instantei sau invocat un articol din lege pentru atenuarea pedepsei??? Cu multa stima Mihai Ioan.
Oricum eu va multumesc enorm pentru ajutorul acordat, raspunsurile dumneavoastra ma ajuta sa am habar despre ce ma asteapta, si am citit si termeni si conditiile in care as putea sa va contactez, si nu am sa evit sa fac asta daca o sa fie nevoie. Va doresc tot binele din lume.
Ma scuzati, poate vi se va parea deplasta intrebarea.....sa astept sa ce?? Sa treaca timp cat mai mult pana la judecarea cazului, ca sa nu imi pierd locul de munca...si sa imi pot castiga existenta??
Am dovada, dar fara drept de circulatie, plus inca o dovada, in care scrie unde am post oprit si ce rezultat am avut la etilotest.
Cel mai mare interes al meu este sa fiu langa baietelul meu, si sa imi pastrez locul de munca sa il pot creste. Va multumesc mult, am sa iau in calcul varianta avocatului, daca o sa imi pot permite. Habar nu am cat ar costa un proces, nu am fost niciodata implicat in asa ceva.
Va multumesc foarte mult pentru raspunsul foarte prompt, daca imi permiteti sa va mai intreb ceva.......care sunt procedurile...astept sa fiu sunat, sa merg eu la Politie si sa intreb de dosarul meu? Cu deosebita stima si consideratie Mihai Ioan.