avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 532 soluții astăzi
Forum Activitate Iosua

Activitate Iosua

Răspuns la discuția Cedare mostenire
Fratele bunicului nu mai este in viata dar baiatul lui. Unchiul sotiei mele. Respecrivul pretinde ca are acte. Si vrea partea de teren a verisoarei lui sora lu socru meu. El spune ca a facut un antecontract prin care verisoara a cedat partea ei de moastenire lui.

Cealalata problema este cum vam explicat in alt mesaj fiecare vecin a intrat cum a vrut fiecare in curtea socrului meu...
Răspuns la discuția Cedare mostenire
Stiu ca o succesiune nu costa doar atat. Stiu ceva de un procentaj parca de 15% sau de 25% nu mai stiu exact.
Răspuns la discuția Cedare mostenire
Nu nu este un palat sau altceva. Eu vreau sa daram tot ce este acolo. Mam interesat am aflat valoare. Am foat la primarie am eliberat anexa24. Am aflat suprafata casei. Am vrut sa va ma spun. Stanga fiind varul lui tata. dreapta. spate mia intrat in curte. Strabunicul a impartit curtea celor doi copii (dar la primarie imi apare ca nu este impartit nimic. Din concluzia mia nu a fost inpartita legal). Iar bunicul a murit. A ramas tatal sotiei mele cu sora lui.
Răspuns la discuția Cedare mostenire
Nu am stat eu. Familia sotiei mele au stat asa. Eu cu ea vrem sa ne facem acolo casa. Si de asta am pus aceasta intrebare. Nu au avut bani pentru dezbatere.
Răspuns la discuția Cedare mostenire
Eu as vreaa sa nu se ajunga in instanta. Succesiunea nu se poate face la un notar.
Răspuns la discuția Cedare mostenire
Da ei doi au ramas singuri mostenitori. Am vrut sa stiu daca se poate dezbate la un notar sa nu se ajunga in instanta.
Răspuns la discuția Cedare mostenire
Nu a fost dezbatut nimic.
Tata si matusa mea imi pot ceda partea de teren la un notar contra unei sume de bani? Terenul si casa este pe numele strabunicului meu.