avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Activitate ramona73

Activitate ramona73

Buna seara! Va rog frumos,
ma puteti lamuri daca exista temei legal sa pot lucra de acasa (specificul muncii mele permite) in vacanta aceasta de 2 saptamani, in care afterurile sunt inchise si nu am cu cine sa il las pe fiul meu minor, in varsta de 9 ani? Mentionez ca sunt familie monoparentala, prin decesul sotului.

Multumesc frumos.
Ramona B.
Răspuns la discuția Studii, diplome necesare unui PR
Exact in Sociologie sunt licentiata (Universitatea din Bucuresti) si mi se spune, de la institutia unde lucrez, ca un master in PR nu face cat un curs cu diploma recunoscuta de Ministerul Muncii. Eu ocup functia de referent PR cu studii superioare si angajatorul afirma ca nu pot ocupa un post de secretar PR (desi mai corecta ar fi denumirea de asistent PR). Functie de conducere nici atat. Din pacate astfel de cursuri nu se fac in Craiova si nu pot lipsi din oras. Singura posibilitate momentan este acest master. Si un curs on line, dar diploma lor se pare ca nu e valida. Desi au referinte bune. Este un curs de perfectionare bine realizat. Mai am o diploma de manager de proiect, recunoscuta de ministerul muncii and co.
Ce studii, diplome trebuie sa ai ca sa ocupi un post de PR - de executie si de conducere?