avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1407 soluții astăzi
Forum Activitate flav9

Activitate flav9

Buna ziua,
Am un credit nevoi personal la o banca ,intre timp nu am mai platit ratele pentru ca au fost 3-4 luni in care Primaria a fost in inposibilitate de plata si nu am mai primit banii pentru ingrijirea fetitei mele cu handicap.. Acum am primit de la un executor judecatoresc poprire pe salariul pe care il am de la Primarie deoarece sunt asistent personal pentru fiica mea care Buna ziua,
Am un credit nevoi personal la o banca ,intre timp nu am mai platit ratele pentru ca au fost 3-4 luni in care Primaria nu a avit banii si nu am mai primit banii pentru ingrijirea fetitei mele cu handicap.. Acum am primit de la un executor judecatoresc poprire pe salariul pe care il am de la Primarie deoarece sunt asistent personal pentru fiica mea care are un handicap de gradul 1. Salariul meu luna aceasta fiind de 1270 si din care deja mi s-au oprit 635 lei. Intrebarea mea este daca e legal sa se faca retineri din acest salariu pe care il folosesc strict pentru ingrijirea fiului meu si daca nu ce pot face pentru sistarea retinerii. Creditul nu are giranti sau coplatitori.