avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 954 soluții astăzi
Forum Activitate mihai011

Activitate mihai011

Nu am avut avocat si in perioada sarbatorilor de iarna am fost in tara si am dat acordul avocatului ei sa ma reprezinte, pentru divort prin acord din vina ambilor.
Nu m-a anuntat ca s-a cerut altceva intre timp !
Noroc ca s-a terminat contractul in Cehia si am ajuns acasa sa pot face apel .
Azi am facut apel,( trebuie sa platesc o taxa de timbru intre timp ) si am solicitat proba cu martori, ceea ce a facut si ea.
A chemat un martor, nasa de cununie si verisoara primara cu ea, martora care nu a mai fost in casa noastra de peste 7;8 ani...si de vazut in aceasta perioada cred ca ne-am intalnit pe strada de 3,4 ori. Relatiile nu erau prea bune sa zic asa...
Martora a facut afirmatia in instanta(ca din spusele reclamantei stie) ca eu mi-am inceput o relatie extraconjugala intre timp....si acesta ar fi motivul pentru care s-a desfacut casatoria exclusiv din vina mea.
Chiar nu este adevarat ceea ce a sustinut in instanta, in aceea perioada fiind plecat si chiar ma zbateam sa pot produce ceva bani sa imi platesc creditul.
am fost plecat in Cehia 5 luni la munca!
Buna ziua
Sotia a bagat divort, ea fiind in Italia si-a angajat avocat in tara,la inceput a fost intelegerea de "divort prin acord, din vina ambilor".
Intre timp si-a schimbat cererea, ca divortul sa se desfaca exclusiv din vina mea.
Suntem casatoriti de 24 de ani.
eu nu sunt de acord cu hotararea luata, as vrea sa declar apel .
Ce dezavantaje as avea daca ar ramane asa cum s-a pronuntat?
(casatoria se desface exclusiv din vina paratului)
- are vre-un avantaj la partaj? (inca nu s-a discutat nimic de partaj)
- poate cere daune ?cand poate face acest lucru? odata cu divortul sau ulterior?
Va rog sa ma ajutati cu niste raspunsuri pentru ca nu stiu ce sa fac.