avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Activitate anonim999

Activitate anonim999

Salut , deci , am cumparat acum 2 luni un telefon pe abonament la Orange , acum 3 zile cand ajung acasa touchscreen-ul telefonului nu mai functiona, desi ecranul mergea se aprindea dar nu mergea touchscreen-ul , l-am trimis la garantie , peste 2 zile ma suna baietii ca l-au trimis intr-un "service din Bucuresti" si aia de acolo au constatat ca a ajuns "lichid" adica apa , la placa de baza si s-a ars , ok , si daca placa de baza "s-a ars" cum spun ei , telefonul mai functiona? mi se mai aprindea ecranul ? , le-am spus ca nu se poate sa fi ajuns apa in telefon , si culmea ecranul telefonului functiona cu placa de baza arsa , mi-au spus ca imi anuleaza garantia si ca nu imi poate repara telefonul decat contra cost adica pe 600 de lei , din cauza ca stricarea telefonului a fost cauzata din vina mea , adica am ars placa de baza cu apa . Intrebarea mea este , ce e de facut in cazul asta ? pot sa fac cumva sa imi fie reparat sau inlocuit telefonul avand in vedere ca nu am scapat telefonul in apa sau ars placa de baza ?