avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1878 soluții astăzi
Forum Activitate Opel1994

Activitate Opel1994

Va rog frumos imi.puteti spune daca mai trebuie sa fac reabilitare ceva sau pot face dosaru direct dupa expirarea sentinteti va rog frumos
Mai avem o.intrebare daca se poate eu pot face dosaru pentru scoala de soferi din nou mai trebuie inainte sa fa dosaru sa mai fac reabilitare ceva ?? Auzisem de la cineva daca imi puteti spune va rog
Buna ziua aceasta sentinta misa dat vream sa intreb pot da de permis din nou anul acesta sentinta a fost publicata 16.10.2017 va rog daca imi puteti spune: Admite apelul declarat de Parchetul de pe lângă Judecătoria Pucioasa împotriva sentinţei penale nr.90/19.06.2017.2016 pronunţată de Judecătoria Pucioasa, pe care o desfiinţează în parte şi în consecinţă: Înlătură din cuprinsul sentinţei apelate aplicarea dispoziţiilor art.83 şi următoarele Cod penal, privind amânarea aplicării pedepsei, cu privire la inculpatul Drăgoiu Constantin Bogdan, pentru săvârşirea infracţiunii prevăzute de art.336 alin.1 Cod penal, faptă din data de 18.09.2016. Reduce pedeapsa aplicată inculpatului Drăgoiu Constantin Bogdan de la 1 an şi 3 luni închisoare la 9 luni închisoare şi, în baza art.91 Cod penal, suspendă executarea acestei pedepse pe durata unui termen de supraveghere de 2 ani, stabilit conform art.92 alin.1 Cod penal. În baza art.93 alin.1 Cod penal, obligă inculpatul Drăgoiu Constantin Bogdan ca pe durata termenului de supraveghere să respecte următoarele măsuri de supraveghere: să se prezinte la Serviciul de Probaţiune de pe lângă Tribunalul Dâmboviţa, la datele fixate de acesta; să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa; să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile; să comunice schimbarea locului de muncă; să comunice informaţii şi documente de natură a permite controlul mijloacelor sale de existenţă. În baza art.93 alin.2 lit.d Cod penal, impune inculpatului Drăgoiu Constantin Bogdan obligaţia de a nu părăsi teritoriul României fără acordul instanţei. În baza art.93 alin.3 Cod penal, pe durata termenului de supraveghere condamnatul Drăgoiu Constantin Bogdan va presta o muncă neremunerată în folosul comunităţii pe o perioadă de 60 de zile la Primăria Pucioasa, judeţul Dâmboviţa. În baza art.91 alin.4 Cod penal, atrage atenţia inculpatului Drăgoiu Constantin Bogdan asupra dispoziţiilor art.96 Cod penal, privind cazurile de revocare a suspendării executării pedepsei sub supraveghere. Menţine restul dispoziţiilor sentinţei, care nu sunt contrare prezentei decizii. Cheltuielile judiciare avansate de stat în apel rămân în sarcina acestuia. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 16.10.2017.
Nam stiut va multumesc
Doar atata vreau sa stiu va rog daca la hotararea pe care o primesc poate fi respins apelu doar atat va rog cu un raspuns daca se poate va multumesc
Se poate ca prin hotararea care o so primesc sa fie respins apelu va rog puteti sami ziceti ultima intrebare va rog
Se poate cand oi primi hotararea sa scrie ca a fost respinsa va rog imi puteti spune
Dar cand o sa primesc hotararea se poate sa fie respinsa ?? Sau nu se mai poate
Se mai poate face ceva
Pe 22.06.2017 cat ar dura apelu au un termen mai mult de 2 luni ???