avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 847 soluții astăzi
Forum Activitate b.claudia89

Activitate b.claudia89

Ea si-a cumparat biletele si mai apoi m-a anuntat k vrea procura..ea nu vrea sa ma inteleaga k si eu vreau sa petrec mai mult timp cu minorul,eu de ce as intelege-o?
Ea a cumparat biletele pe data de 12 iunie si eu am fost anuntat in data de 14 iunie..anul trecut i-am acordat procura pt 6 luni , spunandu-mi ca voi putea lua baiatul si de sambata pana duminica ceea ce nu s-a intamplat..eu avand ca si program 1 si al 3 lea weekend din luna de la ora 15:00 la 20:00..daca intarzii 2 min ..imi trimite sms ca am intarziat..am un program de lucru mai complicat..si daca o rog sa imi de-a baiatul intr-un alt weekend explicandu-i ca lucrez..imi rasp f.rece sa respect programul dat de instanta..eu platesc pensie alimentara si imi doresc sa am relatii cu baiatul..minorul are 3 ani..
Fosta sotie,doreste sa ii platesc banii de pe bilete si rezervarea pt concediu,pt ca nu am vrut sa ii dau procura pt a iesi cu baiatul din tara.Instanta ma poate obliga sa ii dau procura si sa ii platesc concediul si taxele de judecata?