avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Activitate raulpopescu

Activitate raulpopescu

Buna! Doresc sa particip la o licitatie ANAF pentru 2 autoturisme! Din greseala am inversat preturile de oferta fiind sub limita necesara si, am fost contactat de catre conducatorul organului de executare pentru ca o sa fiu descalificat si, nu mi se va restitui garantia! Este posibil acest lucru?
Carp Mircea - Va multumesc pentru raspuns! Din cate am vorbit cu dansa! Am inteles ca a fost la registratura si a fost programata pentru o audienta la directorul CJP care era foarte deranjat si i-a transmis sa se multumeasca daca o sa primeasca 649ron!
Va multumesc pentru raspuns! Punctul de pensie pe decizie este: 830.20 RON si pe site-ul dat de dvs. punctul de pensie este 1000.00 RON, calculat la un punctaj total de: 23.90705 site-ul estimeaza pensia la 797 RON!
Buna ziua!

O prietena de familie a fost pensionata pe caz de boala timp de 10 ani (de la 50 ani, cu o pensie de 650ron, dupa ce a crescut a ajuns la 700ron) Dansa a incercat sa se pensioneze de la 58 - limita varsta pentru grupa! Dar a fost refuzata!

Acum (la 60 de ani) a depus din nou cerere si a primit o decizie de pensie in valoare de 649ron! Cum este posibil?

La alineatul D. punctul 2. se specifica - Varsta la data pensionarii: 58 ani 1 luna!
Si la alineatul C. plata drepturilor se va face incepand cu data: 16.01.2015

Cu un stagiu total de cotizare realizat de 40 ani 8 luni 15 zile!

Ce puteti sa imi recomandati?