avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Activitate cristicim

Activitate cristicim

Răspuns la discuția Amanarea aplicarii pedepsei
Alte pareri/spețe ?
Răspuns la discuția Amanarea aplicarii pedepsei
Si este corect asa ??? :(
Situatiile respective in care s a restituit aveau si vreo perioada de interdictie de a conduce data de instanta ? Multumesc
Răspuns la discuția Amanarea aplicarii pedepsei
De acord cu asta, am citit si eu articolul.
Atunci de ce si avocatul si cei de la Probatiuni spun ca ar tb sa mi l dea? Si la Politie la ghiseul Abateri mi a zis sa depun cerere si in termen de max. 30zile mi l vor restitui, ca dupa o saptamana cand m am dus sa mi zica ca mi l suspenda?? Initial mi au zis ca se considera suspendat 90zile de cand am comis fapta plus inca alte 30ca nu am dat testarea in cele 90zile de suspendare si ca aceste 120zile au trecut din ian.2016 pana in mai2016 si mi l vor restitui
Răspuns la discuția Permis de conducere.
Procurorul decide daca acorda drept de circulatie, dar nu prea se da la alcool. Faceti o cerere la Parchet daca a ajums dosarul acolo
Buna ziua,
As aprecia enorm si va multumesc anticipat pt o parere avizata in cazul meu: in ian.2016, am fost depistat conducand auto intr o parcare cu 2.01% in sange. Am avut primul termen abia in martie 2017 !!, unde am obtinut amanarea aplicarii pedepsei si o luna interdictie de a conduce auto cu 2ani termen de supraveghere. Parchetul a facut apel iar in iun.2017 am avut termen la Curtea de Apel unde apelul procurorului a fost respins, mentinandu se decizia primei instante deci. A trecut deci si luna de interdictie data de Judecatorie si am facut la Politie cerere de restituire a permisului. Cei de acolo intai mi au zis ca mi l dau, apoi ca mi l suspenda 3 luni si sa dau testare. Avocatul precum si dna de la Probatiuni unde am fost spun ca ar tb sa mi l dea pe loc, in cazul meu avand deja de la instanta o interdictie care a trecut. Ce e de facut mai departe ? In alte cazuri cu amanare si interdictia de a conduce o perioada cum a procedat Politia ? Deja stau de 1an jumatate fara sa conduc, fara loc de munca... Va multumesc inca o data pt timpul acordat si astept cu nerabdare raspunsurile dvs.