avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 964 soluții astăzi
Forum Activitate vilcu23@yahoo.com

Activitate vilcu23@yahoo.com

Buna seara! Sunt bibliotecar comunal de 28 de ani cu studii PL de biblioteconomie, personal contractual functie de executie treapta 1A gradatia 5 clasa de salarizare 48 si salariul meu actual este de doar 1590 lei net si vechimea in munca se aproape 36 de ani. V-as ruha sa-mi spuneti si mie ce salariu se cuvine sa primesc conform legii bubliotecii ne 334/2002? Si a 2-a inteebare ce salariuvoi avea dupa noza lege a salarizarii ne 153/2017? Va multumesc!
Buna ziua! Lucrez ca bibliotecar comunal de 28 de ani, in conditiile in care toate bibliotecile publice din tara au fost sau poate sunt in curs de reabiblitare, dar aici unde imi desfasor activitatea cu copiii conditiile sunt dintre cele mai rele in sensul ca biblioteca se afla in incinta caminului cultural si pozitionata in partea de nord unde luminozitate si caldura soarelui nu este.Nici utilitatile necesare decare ar trebui sa dispuna o bublioteca nu; apa, toaleta nu exista. Va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns.Sunt personal contractual cu studii PL de biblioteconomie, functie de executie treapta 1 A, gradatia 5 clasa de salarizare 48.salariul actual este de doar 1590 lei net Va intreb pe Dvs.ce salariu se cuvine sa primesc conform noii legi a salarizarii? tinand cont de vechime si conditille care sunt. Va multumesc!