avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Activitate CretuSabina

Activitate CretuSabina

Răspuns la discuția Probleme loc de munca
Multumesc frumos!
Buna seara! Am fost angajata la o firma pe perioada determinata la program part time din data de 17 octombrie 2016,in data de 13 mai 2017 am anuntat ca nu mai doresc sa lucrez, iar in data de 17 mai imi expira contractul.Luna urmatoare cand trebuia sa imi primesc salariul si pe langa acesta banii pe zilele de concediu de care nu am beneficiat,am primit doar salariul fara banii de cncediu.Am anuntat managerul despre situatia si am primiut drept raspuns ca o sa-mi primesc banii atunci cand imi semnez demisia sau sa astept pana cand imi expira contractul.Fiind sigura de data la care mi-a expirat contractul eram nedumerita de ce acei bani nu mi-au fost virati.Apelez la cei de la resurse umane peste cateva zile si imi raspund ca s-a cerut prelungirea contractului pana la data de 17 august. Am apelat la ITM,acestia au facut un control si mi-au raspuns ca au gasit actul aditional al contractului de munca semnat de mine prin care sunt de acord cu prelungirea contractului,deci in concluzie semnatura mea a fost falsificata si facuta de catre manager! Cum pot proceda in aceasta situatia?
Pot sa cer daune pentru falsificarea semnaturii?
Multumesc anticipat!