avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 753 soluții astăzi
Forum Activitate Apostol valeriu

Activitate Apostol valeriu

Ptr indemnizatie familiar îndeplinesc conditiile am lucrat in ultimile 12 luni si as vrea sa intru in ccc,patronul meu vrea sa întrerupă contractul s munca dar am vazut ca e nevoie si de dovada suspendării contractului si nu de întreruperea lui,cum ar trebui sa procedez?
Răspuns la discuția Indemnizația CCC
Multumesc frumos
Eu as dori sa intru in concediu paternal,îndeplinesc toate conditiile,dar seful meu zice ca trebuie sa îmi semnez demisia credeti ca ma afecteaza daca fac acest lucru?
Răspuns la discuția Indemnizatie familiala
Va multumesc frumos ptr răspuns
Răspuns la discuția Indemnizatie familiala
Eu doresc sa beneficiez de concediu si indemnizatie nu sotia,ea e casnica doar eu lucrez momentan si voiam sa stiu daca pot lasa munca inainte de a naste măcar cu o saptamana
Soția mea trebuie sa nască la sfarsitul lui septembrie 2017,cu cat timp inainte de a naste pot sa îmi las locul de munca ptr a beneficia de indemnizația familiară sau trebuie sa fiu in cadrul muncii pana in ziua cand naste,de continuitate nu e problema ca muncesc de 5 ani si ma incadrez dar nu am inteles daca trebuie sa muncesc pana in ziua cand se naste copilul,as vrea sa las munca cu vreo saptamana inainte