avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 610 soluții astăzi
Forum Activitate Camelia 85

Activitate Camelia 85

Răspuns la discuția Fals declaratii
Nu, nu putea, s a ridicat o noua constructie in timpul casatoriei, trebuia sa semnez si eu, lucrul acesta il stiu.
Vroiam sa imi spuneti despre plangerea penala, daca stiti.
Multumesc
Discuție Fals declaratii
Buna ziua, cred ca sotul a declarat la notar ca este necasatorit la vanzarea unui imobil pentru a carui constructie am participat.
Daca aflu cu certitudine, ce termen este pentru a-i face plangere pensla?
Faptul ca iau la cunostinta inseamna sa vad actul, sa am copie, sau e suficient sa fiu informata verbal?
Multumesc.
Buna ziua, in cazul in care parintii vor trece un imobil pe numele minorului, imobilul poate fi luat de banca in cazul in care parintii nu platesc o rata (in chf) pentru alt imobil? Acel imobil e devalorizat si banca ar lua si alte bunuri.
De asemenea, se poate vinde acel imobil de catre parinti, daca demonstreaza ca vor face tot in interesul copilului alta investitie?
Clauza de uzufruct pt parinti se poate face si pana la varsta inaintata a copilului, de ex 30 ani?
Multumesc!
Discuție Program liniste
Buna, in fata scarii noastre se aduna de dimineata pana seara vreo 20 de copii cu parinti si fac galagie, ne este mai mult teama soferilor sa parcam, decat parintilor. Pe bloc nu este afisat niciun program, cum as putea sesiza, admin.estea cea care a pus monopol, este mai multe intalnire de barfa a adultilor.. p.s.: am si eu un bebe, dar mergem 300 m in parc, n -am nimic cu copiii...