avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1043 soluții astăzi
Forum Activitate ionelaeugenia

Activitate ionelaeugenia

Multumesc pentru atentia acordata. Dar, teoretic ? Mi-a scapat mie ceva din Legea 98/2016 sau Hot. 395/ 2016? Eu stiu de ... o NJ -elaborata in cazul in care achizitia directa se realizeaza offline ( din afara SEAP). Dar in lege sau hot. nu se fac referiri cu privire la realizarea unei NJ privind modalitatea de atribuire la achizitia directa efectuata prin intermediul catalogului electronic SEAP.

Se subintelege de undeva ca trebuie elaborata NJ privind modalitatea de atribuire la achizitia directa efectuata prin intermediul catalogului electronic SEAP? Multumesc mult pentru interesul acordat.
S-a emis nota de serviciu (prin care s-a invocat delegarea) pentru un personal contractual de la Centru de informare si promovare turistica pentru un post de functionar public de la Primaria Municipiului . Prin aceasta nota personalul contractual a fost imputernicit sa preia si sa exercite atributiile ce privesc achizitiile publice. Se poate prin delegare ca un personal contractual sa preia atributiile functionarului public de executie? Multumesc.
Buna ziua. Lucrez consilier in cadrul Compartimentului specializat de achizitii la o autoritate contractanta. Ma intereseaza daca la achizitia directa online din SEAP este necesara anterior elaborarea unei Note Justificative privind modalitatea de achizitie, justificarea alegerii unei oferte din SEAP, etc? Multumesc anticipat.