avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Activitate MarcelAntonie

Activitate MarcelAntonie

Răspuns la discuția Abuz de incredere
Pai nu imi mai raspunde. Notificarea si mailul si rugamintile mele parca nu ar exista.
Răspuns la discuția Abuz de incredere
Nu ii datorez nimic. Asa sunt eu fraier ca el mi-a dovedit de nenumarate ori ca nu are 7 ani de acasa. Am zis ca ii e mai usor sa duca la scoala copiii cu masina, avand in vedere ca a lor a fost nereparata mult timp si a mea statea degeaba.
Răspuns la discuția Abuz de incredere
Tocmai. Alineatul 2 zice in "posesia legitima". Nu detine legal masina. Nu are vreo hartie pe care sa figureze numele lui, nu am semnat nimic.
Răspuns la discuția Abuz de incredere
Dar daca aveam masina in fata portii si luam numerele sau cauciucurile de pe ea tot furt era?
I-am dat sotului verisoarei mele masina sa o foloseasca jumatate de an, cat a a avut masina stricata si eu am fost la lucru in strainatate. Doar ca acum nu mai pot sa imi iau masina inapoi. Desi vechiuta am avut grija de ea si asta cara acum cu ea pt ca e producator agricol. I-am spus, i-am scris, am facut notificare oficiala, plangere penala, dar se misca foarte greu, e si program de vacanta. Ce pot sa fac? Daca ma duc si iau numerele de inmatriculare sau rotile, avand in vedere ca e masina mea, se poate? Certificatul de inmatriculare e la nemernic.