avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1781 soluții astăzi
Forum Activitate Diaden77

Activitate Diaden77

Răspuns la discuția Constructie gard intre vecini.
Am construit gard de beton pe langa proprietatea vecinului in anul 2009 iar in 2017 a deschis proces impotriva mea ca as mai vrea sa fac inca un gard ????Cu o minciuna a reusit sa-mi distruga un an din viata ..Terenurile sunt intabulate cu puncte cadastrale ,reclamantul in 2016 a fost de acord cu documentatia de intabulare a terenului ,dand si o declaratie in acest sens ...Cum e posibil ? Mi-au spus prieteni ca un EXPERT SE POATE JUCA CU VIATA OAMENILOR ..Expertiza facuta incorect iar da castig de cauza .Faptul ca minte ca vreau sa mai construiesc un alt gard ,ca as avea autorizatie in acest sens ...nu ar putea fi considerata INFRACTIUNE ? Multumesc anticipat pt raspuns Am facut gard pe lungimea de 130 metri pe care d-nul expert la vazut si a inteles ca l-am facut eu cu ajutorul vecinului ,adica al reclamantului in 2009-2010 .intabularile sau facut in 2013 si 2016 si totul a fost OK.. Cum in 2017 ....???

Astazi am circulat fara rovinieta si am trecut pe sub un aparat ,după care la 5 ore am cumparat rovinieta pe 7 zile si am trecut pe sub acelasi aparat in aceiasi zi..Voi fi amendat ?