avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Activitate Subiect nr.1

Activitate Subiect nr.1

Răspuns la discuția pauza intre locuri de munca
Asta am inteles ca nu e continuitate, raspunsul e total diferit la ce am intrebat eu.Multumesc
Buna ziua,
Revin cu o intrebare, care s-a mai postat, dar nu imi e clar.
Voi inceta activitatea la actualul loc de munca, perioada de preaviz este cu acordul partilor mai mica, insa as prefera 5 zile intre cele 2 locuri de munca.Nu mai am concediu de odihna.
Cele 5 zile de intrerupere afecteaza, ce?
Pensie, acordarea unui credit, ?
Ce pot sa fac sa nu afecteze?
Multumesc anticipat
Multumesc de sfat.
Dpdv legal, nu am savarsit nici o contraventie..infractiune.
Voi reface schimbul doar dpdv moral, cu toate ca ambii subiecti am fost de acord cu riscurile bunurilor.
Buna ziua,
Am facut de curand schimb cu un individ eu am dat un telefon, el un alt bun.Telefonul l-am dat la schimb cu mentiunea ca are pb si trebuie remediate pt a nu se deteriora mai tare.Subiectul l-a verificat, a fost de acord cu problemele care le avea.Am facut schimbul.Dupa o perioada de timp( 1 zi 2 ) ma suna ca telefonul nu e bun, ca e stricat, ca i-am dat teapa si ca imi face plangere la politie, etc.Imi stie doar prenumele, si nr auto zice el, insa nu cred. Nu exista nici un act doveditor ca s-a facut schimbul, eu nu pot fi sigur ca telefonul care i l-am dat nu a suferit alte defecte.
Intrebarea este : sa refacem schimbul( ceea ce cred ca voi face), sau sa il ignor.
Nu stiu sigur, insa s-ar putea sa fie minor.
Multumesc