avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 781 soluții astăzi
Forum Activitate Viorela1988

Activitate Viorela1988

Viorela1988 a scris:

Bună seara, as dori să știu dacă am salariul brut 1450 lei și am primit concediu 21 de zile și șeful mi-a dat doar 300 de lei cu pretextul că nu poate să îmi dea mai mult pentru ca sunt mai nouă ca și colegii mei, Este corect cum a procedat? Și aș mai dori să știu dacă este în regulă următoarele, brut 1450, net 1300, dar eu iau 100 de lei pe zi, total luna 2400 lei, lucrez de L-S, D - liber.

As dori un răspuns dacă se poate, mulțumesc frumos.
Bună seara, as dori să știu dacă am salariul brut 1450 lei și am primit concediu 21 de zile și șeful mi-a dat doar 300 de lei cu pretextul că nu poate să îmi dea mai mult pentru ca sunt mai nouă ca și colegii mei, Este corect cum a procedat? Și aș mai dori să știu dacă este în regulă următoarele, brut 1450, net 1300, dar eu iau 100 de lei pe zi, total luna 2400 lei, lucrez de L-S, D - liber.
Bună ziua, as dori sa ști ce se poate face ca să îmi recuperez banii pe concediu efectuat mai mult de 21 de zile din care mi-a dat șeful doar 300 de lei spunându-mi că sunt noua și nu îmi dă mai mult, plus ca nici salariul nu îl plătește la timp .Mulțumesc