avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1799 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul salariu pe concediu de odihnă
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul salariu pe concediu de odihnă

Bună seara, as dori să știu dacă am salariul brut 1450 lei și am primit concediu 21 de zile și șeful mi-a dat doar 300 de lei cu pretextul că nu poate să îmi dea mai mult pentru ca sunt mai nouă ca și colegii mei, Este corect cum a procedat? Și aș mai dori să știu dacă este în regulă următoarele, brut 1450, net 1300, dar eu iau 100 de lei pe zi, total luna 2400 lei, lucrez de L-S, D - liber.
Ultima modificare: Vineri, 1 Septembrie 2017
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Viorela1988 , utilizator 13:03, 1 Septembrie 2017
Viorela1988 a scris:

Bună seara, as dori să știu dacă am salariul brut 1450 lei și am primit concediu 21 de zile și șeful mi-a dat doar 300 de lei cu pretextul că nu poate să îmi dea mai mult pentru ca sunt mai nouă ca și colegii mei, Este corect cum a procedat? Și aș mai dori să știu dacă este în regulă următoarele, brut 1450, net 1300, dar eu iau 100 de lei pe zi, total luna 2400 lei, lucrez de L-S, D - liber.

As dori un răspuns dacă se poate, mulțumesc frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul concediu medical Izabella96 Izabella96 Buna ziua,ma puteți ajuta și pe mine cu calcularea concediului medical...salariul brut pe ultimele 6 luni este de 8500 lei...zile lucrătoare in ultimele 6 ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical Gabrielle2 Gabrielle2 Buna ziua, Sunt insarcinata in 21 de saptamani si de pe 29.11 pana luni 04.12 sunt internata in spital cu iminența de avort ( contractii si sangerari ). Nu ... (vezi toată discuția)
Aplicare salariu minim 2017 andreeasebi88 andreeasebi88 Bună ziua, lucrez la firma x mediu privat, si am un salariu de incadrare de 1300, daca de la 1 februarie salariul minim pe economie creste la 1450 ... (vezi toată discuția)