Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul salariu pe concediu de odihnă
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul salariu pe concediu de odihnă

Bună seara, as dori să știu dacă am salariul brut 1450 lei și am primit concediu 21 de zile și șeful mi-a dat doar 300 de lei cu pretextul că nu poate să îmi dea mai mult pentru ca sunt mai nouă ca și colegii mei, Este corect cum a procedat? Și aș mai dori să știu dacă este în regulă următoarele, brut 1450, net 1300, dar eu iau 100 de lei pe zi, total luna 2400 lei, lucrez de L-S, D - liber.
george-neagu, moderator
Viorela1988 a scris:

Bună seara, as dori să știu dacă am salariul brut 1450 lei și am primit concediu 21 de zile și șeful mi-a dat doar 300 de lei cu pretextul că nu poate să îmi dea mai mult pentru ca sunt mai nouă ca și colegii mei, Este corect cum a procedat? Și aș mai dori să știu dacă este în regulă următoarele, brut 1450, net 1300, dar eu iau 100 de lei pe zi, total luna 2400 lei, lucrez de L-S, D - liber.

As dori un răspuns dacă se poate, mulțumesc frumos.