avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1027 soluții astăzi
Forum Activitate

Activitate

Domnul avocat,vreau sa va intreb,daca el face consum de droguri si a fost gasit cu marihoana in casa ma batea,sa ducea cu alte femei si munceam la el gratis ma trata ca pe o sluga,baietelul sufera de autism,are 5 ani acu i-am facut si certificat de nastere romanesc,el are 5 procese penale din cui 2 sunt ale mele pentru maltratare in familie si altul pentru ca am lucrat la el si nu ma platit,poate sa tina un baietel cu probleme de autism sa il dea legea italiana lui
No baietelul este la el ca sa refuza completamente sa mi-l dea si ma face sa il vad in casa la el doar in prezenta lui,cum pot proceda ca eu ma intorc in Romania,vreau sa il aduc in Romania,daca deschid proces in Romania am posibilitati sa iau baietelul
Domnul avocat daca deschid si un proces in Romania pot sa am cauza de castig chiar dacal tatal se opune,el ma obliga sa ma duc sa vad baietelul la el acasa,chiar daca nu are hotarare judecatoreasca
a scris:

Dar trece prea mult timp si sufar foarte mult ca copilul nu este cu mine.

Dar e normal sa tina el copilul fara sa mi-l dea,daca nu mai pot sa stau cu el si face consum de droguri m-a batea si sa ducea la femei
Dar trece prea mult timp si sufar foarte mult ca copilul nu este cu mine.
Am mers am avocat am depus dosarul de 2 luni dar el se opune sa imi dea copilul ca zice ca eu schimb domicilul in alta parte in Italia si cand am fost in fata judecatorului ptr tutela copilului ca sa vada daca m-am intors din Romania eram noi doi cu avocati nostri ne-a zis ca copilul trebuie sa stea cu mama si sa urmez mama chiar daca schimba domicilul in alta parte dar el nu intelege ptr ca nu am o hartie scrisa pana la audienta.Nu are el grija de copil are verisoara lui ziua dupa ce iese de la gradinita si el sta doar seara eu cred ca nu este normal acest lucru
Cum trebuie sa procedez sa nu pierd copilul,daca nu vrea sa mi-l dea
Daca el tine copilul cu forta nu mi-l da sa imi schimb nici domiciliu in alta zona in italia nu risca nimic,vin in Romania si ii las copilul si fac procesul acolo se poate,sunteti primul avocat cu care vorbesc in Romania ptr ca nu cunosc,sunt o mama distrusa ca nu sta nici el cu copilul sta verisoara lui si baietelul are un disturbo autistic,el face consum si de droguri
La tinut el cu forta nu i la dat legea lui am depus actele dar inca nu sa stabilit audienta.dar daca il iau si vin in Romania ce se va intampla,de ce suma sa trateaza
Am inteles dar el poate sa tina copilul sa-l vad doar in prezenta lui si sa ma santajeze daca vreau sa stau cu copilul sa ma intorc acas la el,dupa toate care mi le-a facut.