avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1531 soluții astăzi
Forum Activitate asyaf

Activitate asyaf

buna ziua e plecata in Italia are alta relatie acolo alt copil minor .singura legatura e fb ul .Copilul nu stie de problema asta si nu cred ca e cazul sa stie .incerc sa o menajez dar as vrea si sa rezolvam problema. Teama mea e ca se trezește peste noapte si vine si vrea sa o ia desi tinand cont ca nu a interesat o pana acum ...


Daca mama nu e in tara si nu am nici un mod de a lua legatura cu ea cum procedez .adica am un fb al ei da nu pot vorbii cu ea .nu colaboreaza

-editare citat al mesajului inițial-
Sotul meu dintr o relatie are un copil de 8 ani .acest copil i a fost incredintat prin hotarare judecatoreasca in 2011 .mama naturala nu s a interesat de copil si nici nu a platit pensia alimentara.Nu avem pretenții la plata pensiei vrem doar sa o infiez eu fiind casatorita legal cu tatal ,Mentionez ca minora nu avea documente legale mama abandonand o in spital .O crestem de la varsta de 5luni .in momentul emiterii documentelor de catre primaria sect1 mama naturala a semnat un document cu martori prin care renunta la drepturile materne.Noi vrem doar schimbarea numelui mamei pe certificatul de nastere a minorei .nimic altceva .